Wolontariat sieciowy

0 Comments

W ramach wolontariatu sieciowego można mówić o takiej pracy, która będzie bazowała na niewychodzeniu z domu i realizacji rzeczy na szczytny cel, czyli w ramach pomocy oferowanej drugiemu człowiekowi. Jak to zrobić? Dowiesz się w dalszych fragmentach.
Wolontariat sieciowy, czyli inaczej e-wolontariat czy wolontariat internetowy opiera się na wejściu na daną stronę instytucji charytatywnej i co za tym idzie rozpoczęcie działania opartego na klikaniu w baner. W konsekwencji tego organizator całej akcji społecznej zlicza nasze kliknięcia i efektem tego jest przekazywanie środków pieniężnych za kliknięcia na wybrany, określony cel filantropijny. Biorąc pod uwagę to, jakiego rodzaju mamy akcje, możemy mówić o klikaniu na rzecz przekazywania posiłków dla głodujących, czy też akcji budowania domów dla biednych rodzin, na przykład schronisk dla bezdomnych.

Do tego dochodzą rozmaite charytatywne akcje, jakimi są między innymi ogólnopolska akcja charytatywna. Przykładów takich działań może być wiele. Są one uzależnione czasem od kliknięcia, a czasami przez udzielanie porad na forach internetowych czy na przykład dodawania wpisów na portalach itd. W ten sposób można mówić o formie wspierania stowarzyszeń oraz fundacji różnego rodzaju. Wszystkie one bazują zwłaszcza na realizacji e-wolontariatu, któryzasłony sznurkowe wraz z biegiem czasu okazał się bardzo interesującym rozwiązaniem i skutecznym narzędziem wspierania społecznego wykorzystując możliwości jakie daje dzisiejszy rozwój technologiczny. Więcej dowiesz się na ten temat, osobiście wchodząc na daną stronę www. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do spróbowania tego typu działań.
Autor: dobry fizjoterapeuta kraków